Bondárék megnyerték a párosok versenyét2Fénykép© origo.hu

Bondárék megnyerték a párosok versenyét

, 6 hír, oldalnézet

Bondár Anna és belga társa, Kimberley Zimmermann megnyerte a párosok versenyét a Római Teniszakadémián zajló, 115 ezer dollár (45,4 millió forint) összdíjazású salakpályás női challenger-tornán.

A párosok szombati döntőjében az első helyen kiemelt kettős a Jesika Maleckova, Renata Voracova cseh duót győzte le döntő rövidítést követően. Az első szett Bondáréké volt, a folytatásban azonban könnyedén egyenlített az ellenfél. A magyar játékos és társa a döntő rövidítésben 3-3 után ragadta magához a kezdeményezést, és 6-5 után már csak ők szereztek pontot. A találkozó 1 óra 22 percig tartott.

Az egyest korábban a német Tamara Korpatsch nyerte meg, aki a döntőben a bolgár Viktoria Tomovánál bizonyult jobbnak.