FA Kupa - Elődöntőbe jutott a Chelsea5Fénykép© nemzetisport.hu

FA Kupa - Elődöntőbe jutott a Chelsea

, 13 hír, oldalnézet

A Sheffield alaposan bekezdett Mikel Arteta csapata ellen. A 8. percben John Lundstram szinte a gólvonalról fejelt az „ágyúsok” kapujába, azonban a videobíró segítsége után a játékvezető les miatt elvette a találatot.

A 25. percben belül egy hazai védő lépett oda Alexandre Lacazette-nek a tizenhatoson belül, az ítélet nem lehetett más, mint tizenegyes. A megítélt büntetőhöz Nicolás Pépé állt oda, s nagyon magabiztosan kilőtte a bal alsót (0–1).

Az Arsenal sokáig tartotta egygólos vezetését, de a Sheffield többször is közel került a gólszerzéshez – sőt, volt még egy lesgóljuk – mégis úgy tűnt, hogy Mustafiék kihúzhatják kapott gól nélkül. Végül azonban – ahogyan már megszokhattuk – az észak-londoniak védelme ezen a meccsen is csődöt mondott: egy bedobás után Kolasinac próbált felszabadítani, azonban a labdát saját csapattársára rúgta, onnan David McGoldrick elé pattant, aki nem habozott azonnal a kapuba lőtt (1–1).