Férfi kézi BL: kikapott odahaza a Szeged a párizsiaktól4Fénykép© index.hu

Férfi kézi BL: kikapott odahaza a Szeged a párizsiaktól

, 7 hír, oldalnézet

A szegediek közül Dmitrij Zsitnyikov, a vendégektől pedig Luka Karabatic, Nikola Karabatic és Elohim Prandi hiányzott.

Nagyszerűen kezdtek a hazaiak, összeszedett védekezésükre és Mikler Roland bravúros védéseire alapozva 4–1-re elléptek. A Szeged lendülete egészen a meccs harmadáig tartott (11–7), utána a januári, egyiptomi világbajnokság legértékesebb játékosának választott dán Mikkel Hansen vezérletével a PSG egy négyes gólsorozattal egyenlített, de a vezetést nem tudta átvenni.

A második félidő elején – a meccs során először – átvették a vezetést a párizsiak, de Borut Mackovsek és Bogdan Radivojevics góljaival tartották magukat a házigazdák. Tíz perccel a vége előtt már kettő volt a PSG előnye, Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért, de csapata nem tudott mit kezdeni az ellenfél kiváló védekezésével, így tovább nőtt a különbség, és végül 32–29-re győztek a párizsiak.