Fucsovics hatalmas csatában kapott ki Wimbledonban5Fénykép© hirado.hu

Fucsovics hatalmas csatában kapott ki Wimbledonban

, 7 hír, 0 oldalnézet

A világranglistán 51. magyar játékos jól kezdett, első adandó alkalommal elvette ellenfele adogatását, ám 3:1-es vezetése után az olasz fordított. A játszma végül nagy csatában, 8-6-os rövidítésben dőlt el 54 perc alatt Fucsovics javára. A folytatásban 1:1-nél Fognini brékelt, és ezt végigvitte a 46 perces szetten, így egyenlített. A következő felvonásban 5:4-nél Fucsovicsnak két szettlabdája volt, ám nem élt a lehetőséggel. Következett az újabb rövidítés, melyben az olasz sokkal jobb volt (7-3).

A magyar játékos rögtön a negyedik játszma elején elvette Fognini adogatását, majd ezt tette 3:1-nél is. Végül 6:2-vel egyenlített. Már három órája játszottak, amikor következett a döntő szett, melynek elején 1:0-nál az olasz játékos brékelt. Ezután mindketten hozták adogatójátékukat, majd Fucsovics-brékkel, így 3:2 lett, majd a magyar játékos 3:3-nál egyenlített. Fognini 4:3-as vezetésénél Fucsovics szervált, de elbukta játékot, így nehéz helyzetbe került. Az olasz zárásként remekül szervált, így végül 3 óra 43 perc alatt továbbjutott. A következő körben az amerikai Tennys Sandgren vár rá.