Hosszú megszerezte a magyar úszósport ezredik érmét4Fénykép© hirado.hu

Hosszú megszerezte a magyar úszósport ezredik érmét

, 8 hír, 5 oldalnézet

Hosszú Katinka arany-, Jakabos Zsuzsanna pedig bronzérmet nyert 200 méter pillangón pénteken a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. Nem sokkal a futam után a 100 méter vegyesen duplázott Hosszú, aki ezzel a magyar úszósport történetének ezredik érmét szerezte.

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 100 méter vegyesen pénteken a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. A csütörtöki előfutamok során ugyan még csak a második időt úszta, az elődöntőből viszont már az első helyen jutott tovább a magyar kiválóság, akinek a 200 méter pillangó döntője után – mely során nagy hátrányt ledolgozva, óriási hajrával diadalmaskodott – nagyjából negyven perce volt a regenerációra.

Hosszú a dobogó felső fokáról a Himnusz után rögtön távozott, hiszen következett a vegyesúszás sprintszáma, ahol a háromszoros olimpiai bajnok rendkívül szoros csatában 57.36 másodperces idővel védte meg címét.