Késely Ajna országos csúccsal lett negyedik 400 gyorson4Fénykép© beol.hu

Késely Ajna országos csúccsal lett negyedik 400 gyorson

, 10 hír, oldalnézet

Késely Ajna országos csúccsal a negyedik helyen végzett 400 méter gyorson a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek vasárnapi nyitónapján.

A 17 éves versenyző 4:01.31 perces idővel csapott célba, a szám másik magyar versenyzője, Kapás Boglárka - a korábbi hazai rekorder (4:02.37) - 4:05.36-tal hatodik lett. A számot Katie Ledeckyt legyőzve az ausztrál Ariarne Titmus nyerte.

Késely a hármas, Kapás az egyes pályáról vágott neki a távnak, előbbi közel fél másodperccel erősebben kezdett, mint a délelőtti előfutamban, ahol egyéni csúcsot úszott. A táv feléhez érve az ausztrál Ariarne Titmus vezetett az olimpiai bajnok amerikai Katie Ledecky és a magyar tinédzser előtt. Ledecky és Titmus az utolsó két hosszra ellépett, Késely a másik amerikaival, Leah Smith-szel volt hatalmas harcban a bronzéremért. Szinte együtt fordultak rá az utolsó 50-re, és úgy tűnt, Késely kicsit előrébb van, de Smith végül egy jobb benyúlással, két századdal nyert.