Megszólalt Federer a legyőzőjéről - a svájci 16 éve nem kapott ki ilyen gyorsan4Fénykép© origo.hu

Megszólalt Federer a legyőzőjéről - a svájci 16 éve nem kapott ki ilyen gyorsan

, 5 hír, oldalnézet

Tizenhat éve nem szenvedett olyan gyors vereséget Roger Federer, mint csütörtökön a Cincinnatiban zajló keménypályás tenisztorna nyolcaddöntőjében, írja az MTI.

A 20-szoros Grand Slam-bajnok svájcit az orosz Andrej Rubljov verte meg 62 perc alatt 6:3, 6:4-re. Az előző legrövidebb vesztes meccsét még 2003-ban vívta, amikor 54 perc alatt maradt alul az argentin Franco Squillarival szemben Sydneyben.

„Nagyon tisztán játszott. Jól védekezett, támadott, szervált, nem adott egyetlen ingyen pontot sem. Tele volt vele a pálya, igazán lenyűgöző volt, amit csinált" – dicsérte a selejtezőből érkezett ellenfelét Federer, aki hét bajnoki címével rekorder Cincinnatiben.