Sima győzelemmel a legjobb négy között a női vízilabda-válogatott az Európa-bajnokságon17Fénykép© origo.hu

, 39 hír, oldalnézet

A Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokságon eddig százszázalékos magyar női válogatott a negyeddöntőben is favoritként ugrott vízbe Franciaország ellen.

Esélyeshez méltón kezdett a magyar csapat, jó blokkokkal és támadásokkal az első negyedben 5-2-re vezettünk, ebből Keszthelyi Rita három gólt jegyzett. A védekezés stabil maradt, az ellenfél kapujánál vétettünk egy-két hibát, a félidőben 8-3 volt az állás.

A folytatásban a Kasó Orsolyát váltó Gangl Edina remekül védett, az utolsó nyolcasra 13-3-as állással úsztak a felek, a vége 16-3 lett.