Szenzációs idővel nyitott Hosszú Katinka a vizes vb-n38Fénykép© infostart.hu

Szenzációs idővel nyitott Hosszú Katinka a vizes vb-n

, 261 hír, 0 oldalnézet

Késely Ajna és Kapás Boglárka bejutott a 400 méter gyors vasárnapi fináléjába a kvangdzsui világbajnokságon, és döntős a 4x100-as férfi gyorsváltó is. Hosszú Katinka fantasztikus idővel jutott elődöntőbe 200 méter vegyesen, Szabó Szebasztián pedig 50 méter pillangón úszhat elődöntőt.

A délelőtti előfutamokban a sort Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna nyitotta 200 méter vegyesen, előbbi sorozatban a negyedik vb-elsőségére hajt ebben a számban (is). Mindkét magyar a harmadik előfutamban kapott helyet, a szám olimpiai bajnoka és világcsúcstartója szenzációs, 2:07.02-es idővel ért célba.

Ez nemhogy a világ idei legjobb eredménye, de minden idők hetedik leggyorsabb úszása volt - a magyar klasszis világcsúcsa 2:06.12 -, mindössze két századdal rosszabb, mint amivel két éve a Duna Arénában a döntőben nyert. Hosszú teljesítményén csak ámultak a szakírók, hiszen a statisztikák szerint minden idők legjobb előfutamos teljesítményét láthatta a közönség.