Tönkreverte a Tour-mezőnyt a kazah szökevény4Fénykép© origo.hu

Tönkreverte a Tour-mezőnyt a kazah szökevény

, 5 hír, 4 oldalnézet

Alekszej Lucenko nyerte csütörtökön a Tour de France országúti kerékpáros körverseny hatodik szakaszát, amelyen Adam Yates megtartotta az összetettben élen állónak járó sárga trikót. A Le Teil és Mont Aigoual közötti 191 kilométeres etapon a győztes egy szökevénycsoportból került ki, amelyből a kazah kerekes bírta a legjobban az 1560 méter magasan lévő célba vezető emelkedőt.

Contador: Öngyilkosságot követ el az a bringás, aki ma nem tisztán versenyezNéha eszembe jut, milyen lenne visszatérni, de már csak lerontanám a renomémat – nyilatkozta lapunknak a versenyzőből főnökké vált kétszeres Tour de France- és Giro d' Italia-, valamint háromszoros Vuelta-győztes kerékpáros, Alberto Contador.

Lucenko végül 55 másodpercet adott a másodikként célba érő Jesús Herradának, a mezőny többi része pedig már két percen túl fejezte be a szakaszt.