Hollik István benyújtotta a törvénymódosítást, a szülőket büntetné, ha nem tanul tovább 18 éves koráig vagy szerez szakmát a gyerekük

2019. november 12., 11:53

Szerző:

Módosító javaslatot nyújtott be a szakképzési törvényhez a KDNP-s Hollik István, az Orbán-kormány szóvivője, amely szerint a jövőben a szülő vagy kiskorú tanuló törvényes képviselőjének kötelezettsége lenne

„a tankötelezettség teljesítését követő továbbtaníttatás a tanuló tizennyolc éves koráig, de legalább egy részszakrna megszerzéséig”

– hívja fel a figyelmet a hvg.hu.

Az a szülő vagy törvényes képviselő, aki ezt nem teljesíti, a törvénymódosítás értelméében valamennyi, a gyerek után járó jogosultságot elveszíti, legalábbis addig, amíg a gyerek nem szerez valamilyen részszakmai képzettséget. Az iskolarendszerből kihullott gyerek esetleges munkáltatója pedig megszüntetheti a munkavállalói jogviszonyát, ha az akadályozná a gyerek továbbtanulását.

Azóta, hogy 2012-ben az Orbán-kormány 18-ról 16 éves korra csökkentette a tankötelezettség felső korhatárát, drasztikusan megnőtt az iskolából szakképzettség nélkül kihulló gyerekek száma. Az Oktatási Hivatal 2018-as adatai szerint csaknem 70 ezer gyereket, a gyerekek 9 százalékát fenyegette a lemorzsolódás veszélye.

Az nem világos, hogy Hollik István miért a szülőket büntetné ahelyett, hogy javaslatot tenne, az Orbán-kormány pedig  újra 18 éves korra emelné a a tankötelezettség felső korhatárát.

Magyar Péter, a Tisza Párt alelnöke és EP-listavezetője közzétette annak a szavazásnak a végeredményét, amelyen eldőlt, hogy kik és milyen sorrendben szerepelnek majd a párt listáján.

Tegyünk világos vállalást: amíg nemzeti kormány áll az ország élén, Magyarország nem lép be az orosz-ukrán háborúba senkinek az oldalán. De ha nem a Fidesz és a KDNP, ha nem a nemzeti erők kezében lenne a kormány, Magyarország már nyakig benne lenne a háborúban - közölte Orbán Viktor miniszterelnök pénteken, a Fidesz-KDNP európai parlamenti választási kampányindító rendezvényén a Millenárison.