A következő élő közvetítés része Drámai hajrá után harcolta ki a vb-szereplést a kézilabda-válogatott

A magyar kézilabda-válogatott kijutott a világbajnokságra

Rendkívül taktikus játékot követően 22-26-ra kikaptunk ugyan Szlovéniától, azonban összesítésben egy góllal jobbnak bizonyultunk, a pótselejtezőn.

Az első félidőben rendkívül élesen kezdett a magyar csapat és egy nyolcperces gólcsendet kihasználva három góllal megléptünk. A szlovének Dolenec vezérletével előbb felzárkóztak, majd a fáradtó hazai csapat hibáinak hála szünetre 12-12-re módosult az állás.

Fordulás után kettőzött erővel támadott a szlovén csapat, azonban Lékai Máté parádés megoldásai mellett megérkezett a második félidőre Balogh Zsolt is, aki büntetőből és távolról is gyilkos pontossággal tüzelt szerda este. A szlovénok nagyon jöttek, mi pedig az idővel is játszottunk a végén, de a mérkőzés egészét tekintve nagyon jellemző módon úgy ért véget a meccs, hogy Székely Márton hárított – ahogy annyiszor megtette a meccs során is többször.

A vége így 22-26 lett, vagyis Szlovénia nem tudta ledolgozni ötgólos hátrányát a párharcból!