szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Pénzügyminisztérium szerint megkezdődött a gazdasági kilábalás, a leginkább a járulékkedvezménnyel élnek a magyar cégek.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Míg áprilisban 169 ezer, addig júniusban 191 ezer foglalkoztatott után érvényesítettek adókedvezményt a koronavírus-járvány sújtotta ágazatokban - mondta Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.

Az adóhivatali adatok alapján a gazdaságvédelmi intézkedések közül az egyik legeredményesebb a koronavírus-járványnak kitett ágazatok dolgozóinak munkáját megvédő négyhavi járulékkedvezmény volt - tette hozzá.

A globális koronavírus-járvány miatt kialakult krízishelyzetnek leginkább kitett ágazatokban (például a turizmus, a vendéglátás, a mezőgazdaság) a munkavállaló bére után csak személyi jövedelemadót, és maximum 7710 forint egészségbiztosítási járulékot kellett fizetnie a vállalkozásnak.

Ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy egy szakmunkás minimálbért kereső munkavállaló esetében mintegy 71 ezer forintról mondott le havonta az államkassza azért, hogy az érintett vállalkozások megőrizhessék a dolgozóik állását - hangsúlyozta az államtitkár. 

A benyújtott bevallások adatai alapján több mint 21 milliárd forinttal maradt több a koronavírus-járványnak kitett ágazatok dolgozóinál.     

A kisvállalati adó (kiva) hatálya alá tartozó cégeknek is járt a kedvezmény – tette hozzá. A kivás vállalkozásoknál összességében több mint 1,1 milliárd forintot hagyott a négy hónapra szóló adókedvezmény. Az első negyedévhez képest a második negyedévben négyszázzal több (összesen 3143) kivás cég vette igénybe ezt a fajta - a járvány által leginkább sújtott ágazatoknak járó - adóügyi könnyítést - részletezte az államtitkár.

Megjegyezte azt is, hogy a bértámogatási programok, a gazdaságvédelmi akcióterv által biztosított újfajta hitellehetőségek, képzések, illetve az adókönnyítések összességében több mint egymillió munkavállalón segítettek.