Vanecek duplája döntött Felcsúton, újra kikapott a Kaposvár

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
Vágólapra másolva!
2019.09.14. 16:47
null
A Puskás Akadémia magabiztosan győzött (Fotó: Micheller Szilvia)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Puskás Akadémia David Vanecek két góljával hazai pályán biztosan legyőzte a Kaposvárt. Hiába volt az első félidőben az újonc veszélyesebb a kapura, a cseh csatár szünet után három perc alatt eldöntötte a három pont sorsát. A felcsútiak harmadik diadalukat aratták a bajnokságban, a Kaposvár pedig három pontjával továbbra is kieső helyen áll, sőt, visszacsúszott az utolsó pozícióba.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA–KAPOSVÁR 2–0 (Vanecek 47., 49.)
Felcsút, Pancho Aréna, 1022 néző. Vezette: Farkas Á.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Túlságosan jelentős múltra nem tekint vissza a két csapat közös NB I-es múltja: a jelenlegi idény előtt csak a 2013–2014-es bajnoki évben találkozott a két együttes. Felcsúton 1–0-s hazai győzelem született, Kaposváron 1–1-es döntetlent hozott a párharc. Talán említenünk sem kell, hogy a Puskás Akadémia és a Kaposvári Rákóczi szombati keretéből senki sem lépett pályára az említett két összecsapáson, igaz, a vendégek edzője, Waltner Róbert, ha pusztán csereként is, de huszonöt percet játszott a 2013. augusztus 24-én felcsúti győzelmet hozó bajnokin.

Nem jelentett nagy meglepetést, hogy a szakember a két hete Debrecenben 1–0-ra nyerő csapatnak szavazott bizalmat, a Puskás Akadémia vezetőedzője, Hornyák Zsolt ugyanakkor nem számíthatott a sérült Ezekiel Henty játékára – más kérdés, hogy a helyén a 18-szoros válogatott Gyurcsó Ádámot tudta bevetni.

Már a 7. percben nagy lehetőséghez jutott a Rákóczi, Vachtler Csaba középről, 17 méterről végezhetett el szabadrúgást, a bal sarokba tartó lövését azonban Hegedüs Lajos védte. Azonnal megfigyelhető volt, hogy a hazaiak szakvezetője, Hornyák Zsolt meglehetősen nagy mozgásteret engedélyezett a három támadó középpályásának, Sós Bencének, Josip Knezevicnek és Gyurcsó Ádámnak, akik sokat mozogva a támadóharmad minden pontján feltűntek. Ráadásul ezt többnyire úgy tették, hogy „kiürítették” a pálya jobb oldalát, helyet biztosítva a mélységből érkező Szolnoki Rolandnak. Amikor a helyzet úgy kívánta, a vendégjátékosok a saját kapujuktól 40 méterre húzták meg a védővonalat, csakhogy rengeteg szögletet „engedélyeztek” ellenfelüknek, és ez nem kevés veszélyt hordozott magában. Szolnoki Roland életerős, megpattanó lövésénél Pogacsics Krisztiánnak bravúrt kellett bemutatnia, majd Ádám Martin szerezhetett volna vezetést, ám tízméteres fejesét Hegedüs biztosan fogta.

Egy perce és tizenkilenc másodperce tartott a második félidő, amikor Csiki Norbert beadása után Beliczky Gergő ziccerben hibázott, és hamar bebizonyosodott, ez sokba kerül a Rákóczinak. Fél perccel később ugyanis már vezetett a Puskás Akadémia, tegyük hozzá, David Vanecek hasonló támadás végén, de nehezebb helyzetből talált be, és mert két perccel később Gyurcsó Ádám álompasszát is gólra váltotta, kis túlzással el is dőlt a mérkőzés. 2–0

Abba jobb bele sem gondolni, hogy Waltner Róbert fejében mi járt ekkor...

Csapata közel járt ahhoz, hogy megszerezze a vezetést, és kedvező helyzetbe hozza magát, erre sorozatos rossz döntésekkel tulajdonképpen lerendezte a három pont sorsát. A Rákóczi futballjában benne volt a szépítés, de nem járt sikerrel, így a kapu előtt határozottabb Puskás Akadémia nyerte meg a találkozót.