Vágólapra másolva!
A címvédő Sopron Basket jó kezdésére alapozva 73-60-ra nyert a Ludovika-FCSM Csata vendégeként a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján, így továbbra is százszázalékos.

Az UNI Győr légiósa, Beatrice Mompremier remekül játszott a Szekszárd ellen, de az ő 28 pontja és 13 lepattanója kevés volt ahhoz, hogy csapata legyőzze a vendégeket. A Szekszárd első három negyedet megnyerve, s az utolsón 19–19-es döntetlent elérve végül nyerni tudott. A vendégek legjobbja Cyesha Goree volt 18 ponttal és 10 lepattanóval.

Varga Alíz, a Sopron Basket játékosa Fotó: Csudai Sándor - Origo

A Sopron Basket az első és a harmadik negyedben egyaránt fölényesen győzött, és bár a másodikban 17–17-et játszott, a negyedikben pedig 19–14-re kikapott, az összecsapás végén 73–60-ra nyert.

Eredmények (a magyar szövetség honlapja alapján):

Ludovika-FCSM Csata - Sopron Basket 60-73 (13-23, 17-17, 11-19, 19-14)
DVTK - TFSE-MTK 62-56 (18-14, 20-15, 6-6, 18-21)
NKA Universitas PEAC - BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 63-55 (14-15, 22-13, 13-8, 14-19)
VBW CEKK Cegléd-Vasas Akadémia 57-53 (18-16, 12-14, 13-8, 14-15)