Krizsán Xénia bronzérmes a fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon

athletics Horizontal
Hungary's Xenia Krizsan (L) reacts after winning the Women's Pentathlon 800m with her compatriot Hungary's Rita Nemes at the 2021 European Athletics Indoor Championships in Torun on March 5, 2021. (Photo by Sergei GAPON / AFP)
Vágólapra másolva!
Krizsán Xénia 4644 pontos egyéni csúccsal bronzérmet nyert ötpróbában a toruni fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság pénteki versenynapján, melyen Nemes Rita 4486 ponttal hatodik helyen végzett.

A hétpróbában U23-as Eb-győztes sportoló a nap során előbb 60 gáton 8.27 másodperccel, majd súlylökésben 14,48 méterrel egyéni csúcsot javított, közben pedig magasugrásban 177 centiméterig jutott.

A délutáni programban távolugrásban 610 centit ért el, mielőtt a zárószámban, 800 méteren az egész mezőny legjobbjaként 2:12.49 perccel ért célba, megszerezve a bronzérmet.

Nyert az olimpiai, világ- és Európa-bajnok belga Nafissatou Thiam 4904 ponttal, második honfitársa, Noor Vidts lett 4791-gyel.

Az MTK atlétája, Szabó Dezső tanítványa karrierje első felnőtt érmét szerezte világversenyen, egyúttal ez volt a magyar atlétika 59. (16 arany-, 23 ezüst mellett immár 20 bronzérem) dobogós helyezése teremben rendezett Eb-ken a hazai statisztikák szerint. Ötpróbában a harmadik magyar érem született Eb-n.

"Nagyon jól érzem magam, örülök, hogy bronzéremmel zártam le a napot.

- idézte Krizsán Xénia első nyilatkozatát a magyar szövetség közösségi oldala.

Nemes Rita (7) és a nemzeti színű zászlóba burkolózó Eb-bronzérmes Krizsán Xénia Forrás: AFP/Sergei Gapon

Az atléta hozzátette, még soha nem fordult elő vele, hogy nem saját magára kellett figyelnie 800 méteren, hanem az egyik ellenfelére, az osztrák Ivona Dadicra.

- mesélte Krizsán.

A mezőny másik magyar indulója, Nemes Rita 60 gáton 8.47 másodperccel ért célba, magasugrásban 177 centiig, súlylökésben 13,72 méterig, távolugrásban pedig 597 centiig jutott, míg 800-on 2:14.04 perccel a negyedik lett. Ez összesítésben 4486 pontot és a hatodik helyet jelentette számára azok után, hogy 2017-ben kilencéves kihagyás után tért vissza az atlétikához.