Michelisz Norbert megnyerte az első futamot Sepangban8Fénykép© hirado.hu

Michelisz Norbert megnyerte az első futamot Sepangban

, 28 hír, 0 oldalnézet

Michelisz Norbert az első rajtkockából indulva magabiztosan nyerte meg az első futamot a túraautó világkupasorozat utolsó, Malajziai Nagydíján, Sepangban. Miután közvetlen üldözője, Esteban Guerrieri csak a 4. helyen zárt, a magyar pilóta előnye 27 pontra nőtt az argentin és 35-re a francia Yvan Müller előtt.

Pályafutása, egyben a magyar autósport legnagyobb sikerének küszöbén ülhet autóba Michelisz Norbert 2019. december 15-én Sepangban. A BRC Hyundai N Squadra Corse magyar versenyzője az összetett pontverseny éléről várta a versenyhétvégét, és miután mindkét pénteki időmérő edzést magabiztosan nyerte meg, az előnye tovább nőtt (326 pontja van, míg Esteban Guerrierinek 311), a vasárnapi három futam előtt 15 ponttal vezet egyetlen igazán veszélyes üldözője, az argentin Guerriero (Honda) előtt.

Ha sikerrel jár, ő lehet a magyar autósport történetének első világbajnoka, ami óriási és teljes mértékben megérdemelt siker lenne a 35 éves magyar pilóta számára.