A Medián szerint közelít a Fidesz a Tiszához5Fénykép© nepszava.hu

A Medián szerint közelít a Fidesz a Tiszához

, 7 hír, 0 oldalnézet

Ellentétes stratégiát követett a nyáron a Fidesz és a Tisza Párt, de utóbbi nem tudott változtatni a választói magatartáson. A Medián legfrissebb felméréséből az derült ki, hogy „a magyar politika tavaly kialakult kétosztatúsága az elmúlt hónapokban stabilizálódott”.

A HVG által közzétett felmérésből kiderül, hogy júniushoz képest öt százalékponttal nőtt azok aránya, akik szerint Magyarországon jó irányba mennek a dolgok, jelenleg a megkérdezettek 28 százalékát teszik ki. Akik szerint rossz úton jár az ország, arányuk 70-ről 67 százalékra esett vissza. A kormányváltást akarók a résztvevők 60 százalékát alkotják ezúttal, míg júniusban ez két százalékponttal magasabb volt.

A Tisza Párt választási győzelmében nőtt a bizalom (43 százalék), de a Fidesz sikerére is többen fogadnának (40 százalék) a júniusi adatokkal ellentétben (38 százalék). Pártpreferencia terén a teljes népesség körében a Magyar Péter pártja 37, Orbán Viktoré 30 százalékon áll.