Fontos bejelentést tett Magyar Péter a hőhullámmal kapcsolatban2Fénykép© hirado.hu

Fontos bejelentést tett Magyar Péter a hőhullámmal kapcsolatban

, 5 hír, 0 oldalnézet

Magyar Péter közösségi oldalán írt bejegyzésében ismét a hőhullámmal kapcsolatban tett bejelentést. A miniszterelnök posztja szerint holnaptól tetőzik a hőség, ezért a közszférában dolgozók számára otthoni munkavégzést rendelt el, és lehetőség szerint erre kérnek minden munkavállalót. Ezen kívül javasolta a szabadtéri munkavégzés elhalasztását.

A harmadfokú hőségriasztás emiatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal működését is érinti: azokban a kirendeltségekben, ahol nincs légkondicionálás, hétfőn és kedden csak délig fogadják az ügyfeleket – közölte a hatóság szombaton. A hivatal egyben emlékeztet: az adóügyek túlnyomó többsége online is elintézhető, a klímás ügyfélszolgálatok pedig a normál rend szerint várják a látogatókat – sőt a rekordmeleg elől is menedéket nyújtanak.

A Fővárosi Vízművek eközben 22 ideiglenes ivókutat helyezett üzembe Budapesten, amelyek az 551 közkifolyó és 63 szezonális ivókút mellett abban segítenek, hogy a közlekedők minél több helyen juthassanak ivóvízhez. Az elérhető kutak listáját ebben a cikkünkben olvashatják.