Korszakos siker – Kijutott a vb-re a magyar női kosárlabda-válogatott7Fénykép© infostart.hu

Korszakos siker – Kijutott a vb-re a magyar női kosárlabda-válogatott

, 8 hír, 0 oldalnézet

A magyar női kosárlabda-válogatott 89-74-re legyőzte a házigazda törököket az isztambuli selejtezőtorna keddi zárónapján, ezzel kijutott a szeptemberi, Berlinben sorra kerülő világbajnokságra, és 28 év szünet után vehet részt ismét vb-n.

A kvalifikációs torna zárónapján – mivel előzőleg a japánok és az ausztrálok is hozták saját meccseiken a papírformát – Völgyi Péter szövetségi kapitány együttesének nyernie kellett a kijutás érdekében a házigazda ellen, akik már biztos vb-résztvevőként léptek pályára. A magyarok Lelik Réka és Juhász Dorka vezetésével 11 pontos előnyre tettek szert a nagyszünetre, majd fordulás után eredményesen verték vissza a hazai rohamokat, s végül fölényes diadalt arattak.

A magyar női válogatott a hatodik világbajnokságára készülhet, legutóbb, 1998-ban a tizedik helyen zárt. Az eddigi legjobb helyezése az ötödik volt, amelyet 1957-ben szerzett meg Rio de Janeiróban.