4Fénykép© nepszava.huLemond a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke
Gyulai Miklós elnökségi társait is lemondásra szólította fel, és teljeskörű tisztújítást akar, ahogy fogalmazott, a versenyszezon után.
„Tartom a szavam: ahogyan azt korábban jeleztem, 2026. szeptember 1-jei hatállyal lemondok a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) elnöki tisztségéről. Döntésemet természetesen hivatalos formában is jelzem. Ez személyes elhatározás, amelyről nem kívánok vitát nyitni, és amelyet véglegesnek tekintek” – tette közzé a MASZ Facebook-oldalán a döntését Gyulai Miklós, aki 2009 óta áll a MASZ élén, de a Blikk szerint régóta konfliktusban áll társaival. Felidézték például, hogy a szövetség másfél hónappal ezelőtti küldöttgyűlésén a titkos szavazások során egyik beszámolót sem fogadták el.
„Ugyanakkor szeretném egyértelművé tenni, hogy nem lehet szó semmiféle látszatmegoldásról vagy részleges változásról. Meggyőződésem szerint – és ahogy a visszajelzésekből is ezt tapasztalom! – teljeskörű tisztújításra van szükség.