Lemondott a brit miniszterelnök14Fénykép© hvg.hu

Lemondott a brit miniszterelnök

, 16 hír, 0 oldalnézet

Június 22-én, hétfőn bejelentette lemondását Keir Starmer brit miniszterelnök. Starmer támogatottsága már a Munkáspárt 2024-es történelmi győzelme óta folyamatosan csökkent, és már egy évvel ezelőtt is több munkáspárti képviselő is név nélkül arról beszélt a brit sajtónak, előbb utóbb jó lenne, ha Starmer távozna a Downing Street 10-ből.

Starmer lemondásakor úgy nyilatkozott, hogy miniszterelnöksége alatt a gazdaság és a befektetések erősebbek lettek, és az egészségügyi várólisták is csökkentek, és a hidegháború óta a legnagyobb védelmi fejlesztésbe kezdtek neki. Emellett elmondta, hálás azért, hogy miniszterelnökként is szolgálhatta hazáját.

Lemondásával utódja kinevezéséig ügyvivőként vezeti tovább a kormányt, amíg a Munkáspárt meg nem választja új pártelnökét, egyben miniszterelnökét, amire már többen is jelentkeztek.