Manfred Weber tudomásul vette, hogy a Tisza Párt nem támogatja Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását4Fénykép© blikk.hu

Manfred Weber tudomásul vette, hogy a Tisza Párt nem támogatja Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását

, 5 hír, 2 oldalnézet

Magyar Péter a héten tárgyalást folytatott az Európai Néppárt elnökével, Manfred Weberrel, és többek között arról tájékoztatta, hogy a Tisza Párt nem támogatja Ukrajna gyorsított EU-csatlakozását.

Mint ismert, a kormány olyan óriásplakátokkal hirdette az Ukrajna uniós tagságáról meghirdetett nemzeti konzultációt, amelyen Ursula von der Leyen európai bizottsági elnök, valamint Volodimir Zelenszkij ukrán államfő mellett Manfred Weber is látható, aki erre reagálva megerősítette, hogy az Európai Néppárt kiáll Ukrajna támogatása mellett.

A fentiektől függetlenül Weber biztosította Magyar Péter arról, hogy tiszteletben tartják pártja eltérő álláspontját és tudomásul veszik, hogy nem támogatják Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását, illetve megfelelő időben kötelező érvényű népszavazáson megkérdezi a magyarok véleményét ebben a kérdésben. Ezt bizonyítandó Magyar Péter közzé is tette az Európai Néppárt neki címzett, mai keltezésű levelét.