Megérkeztek Ukrajnába az első francia vadászgépek3Fénykép© hirado.hu

Megérkeztek Ukrajnába az első francia vadászgépek

, 4 hír, 3 oldalnézet

„Ma, az ukrán pilóták több hónapos franciaországi kiképzését követően, megérkeztek az első repülőgépek Ukrajnába” – közölte a tárcavezető az X közösségi oldalon, de nem pontosította a leszállított gépek számát. „Ukrán pilótákkal a fedélzeten mostantól részt vesznek Ukrajna légterének védelmében” – tette hozzá.

A francia nemzetgyűlés ősszel közzétett költségvetési jelentése szerint a francia légierő tulajdonában lévő 26 Mirage 2000-5-ösből hatot engednek át Ukrajnának.

Sébastien Lecornu októberben jelentette be, hogy 2025 első hónapjaiban tervezi Franciaország átadni Ukrajnának a korábban megígért Mirage 2000-5 típusú vadászrepülőgépeket, miután a gépeket átalakítják, a pilótákat és a szerelőket pedig kiképezik.