5Fénykép© portfolio.huMégis visszatérhet Budapestre a CEU
, 5 hír, 0 oldalnézet
A CEU 35. születésnapján szervezett kerekasztal-beszélgetésen elhangzott, hogy az egyetem visszatérhet Budapestre. A Klubrádió szerint a CEU még 2024-ben nyújtott be kérelmet azért, hogy kutatóhelyként ismerjék el a budapesti intézményegységüket, hogy az Európán kívüli kutatókat is hosszabb időre Magyarországra hívhassák.
A lap felidézi, hogy a CEU kivonulása óta eltelt hét évben sem tűnt el Budapestről teljesen: különböző nemzetközi programokat működtetett, többek között az ukrán, a nyugat-balkáni, a fehérorosz és a grúz „láthatatlan egyetemeket”, szeptembertől pedig globális programot is indítanak.
A jövőben is megmarad ez az oktatási forma, ugyanakkor ismét megjelennek a hagyományos, nyilvános egyetemi képzések is.