Napokon belül hazatér Kapu Tibor5Fénykép© hirado.hu

Napokon belül hazatér Kapu Tibor

, 7 hír, 0 oldalnézet

Augusztus 8-án Houstonban sikeresen befejeződött Kapu Tibor földet érés utáni rehabilitációjának aktív szakasza, ami már előrevetítette, hogy hamarosan hazatér Magyarországra. Mostanra a pontos dátum is ismert: a HUNOR (Hungarian to Orbit) Program tájékoztatása szerint Magyarország második nemzeti kutatóűrhajósa augusztus 18-án délelőtt érkezik meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre.

Az Axiom-4 küldetés négyfős legénységének magyar tagja 18 napot töltött a Nemzetközi Űrállomáson, ezalatt több mint 60 tudományos kísérletet hajtottak végre. A küldetésről – a felbocsátástól a Nemzetközi Űrállomáshoz való dokkoláson át, az ott végzett munkán keresztül egészen a visszatérésig – lapunk korábban részletesen beszámolt.

Hazatérését követően sajtótájékoztatót is tartanak, ahol Kapu Tibor egy rövid beszéd után a média kérdéseire is válaszol majd.