Orbán Anita azonnali hatállyal hazarendel 37 misszióvezetőt4Fénykép© hirado.hu

Orbán Anita azonnali hatállyal hazarendel 37 misszióvezetőt

, 5 hír, 0 oldalnézet

A Külügyminisztérium megkezdi a külképviselet-vezetői kar megújítását. Azt a döntést hoztam, hogy hazarendelek 37 misszióvezetőt – jelentette be Orbán Anita pénteken Facebook-oldalán. A külügyminiszter közölte:

Orbán Anita jelezte, hogy a személyi változások egy szélesebb körű szakmai megújulás részét is képezik. Hozzátette: „A Külügyminisztérium célja egy professzionális, magas szakmai színvonalon működő diplomáciai kar felépítése. Olyan nagykövetekre és diplomatákra van szükség, akik aktívan hozzájárulnak Magyarország külpolitikai céljaink megvalósításához, valamint hazánk nemzetközi érdekérvényesítő képességének megerősítéséhez.”