Őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst4Fénykép© portfolio.hu

Őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst

, 5 hír, 0 oldalnézet

„Halad előre a Hankó-botrány felderítése, a NAV ma hat érintettet vett őrizetbe a 17 milliárd forintot meghaladó támogatások ügyében” – jelentette be Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a közösségi oldalán kedden.

A tárcavezető közlése szerint a hűtlen kezelés gyanújával meghallgatott és őrizetbe vett egykori és mostani munkavállalók a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában állnak vagy álltak.

„A nyomozók munkája és a korábbi, politikai lojalitásból kiosztott közpénzek átvilágítása elengedhetetlen, mert csak így lehet átláthatóan átalakítani, szakmai alapon működővé tenni a kulturális támogatási rendszert kiépítését” – fogalmazott Tarr Zoltán.