2Fénykép1Videó© hirado.huPócs János nem haragszik a fiatalokra
„Nézem őket, próbálom hallgatni őket, de nem értem. Mert amit mondanak, azt vagy én nem értem, vagy ők nem mondják jól, ez még nem világos” – vallotta be Orbán Viktor botladozó nyelvvel mindössze két nappal a választások előtt, amikor a rendszerbontó nagykoncertről kérdezte Rónai Egon.
Most az egész ország azt találgatja, hogy vajon tudta, sejtette, érezte, vagy fogalma sem volt Orbánnak arról, hogy a magyar emberek ezekkel a fiatalokkal az élen hamarosan egy akkora sallerrel és kokival zavarják el a hatalomból, amiből valószínűleg már nincs felállás. De az ATV stúdiójában a kezeit tördelő miniszterelnök tudtán kívül előre megfogalmazta veresége egyik fő okát.
Nem érti a fiatalokat. Már jó ideje nem érti, de gyanítom, hogy nem is próbálkozott ezzel. Egyszerűen nem számolt a megjelenésükkel a közéleti porondon. Márpedig a választásokat megelőző közvélemény-kutatási adatokból – például a 21 Kutatóközpont eredményeiből – az látszott, a 29 év alattiak kiemelkedően nagy része, 80-90 százaléka mondta, hogy el fog menni szavazni.
