Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok, Betlehem Dávid bronzérmes 10 kilométeres úszásban14Fénykép1Videó© index.hu

, 19 hír, oldalnézet

Rasovszky Kristóf az első helyen végzett a férfiak 10 kilométeres nyíltvízi úszóversenyén a párizsi olimpián. A péntek reggel 7:30-kor rajtoló versenyen Rasovszky a kezdettől fogva az elsők között úszótt, a vezetést a második kör elején vette át a hat körből álló versenyen.

Rasovszky fő ellenfele sokáig az első kilométereken az élen úszó német Florian Wellbrock volt, aki rövid időre még féltáv után is átvette az első helyet, de nem sokkal később Rasovszky Dávid visszaelőzte, Wellbrock pedig visszacsúszott. Nem sokkal Rasovszky mögött, az első 10-ben haladt a mezőny másik magyar tagja, Betlehem Dávid is, aki végül nagy hajrával odaért a harmadik helyre.

Az aranyérmet Rasovszky így 1:50:52.7-es idővel szerezte meg, 2,1 másodperccel a német Oliver Klemet előtt. Betlehem az utolsó métereken előzte meg az olasz Domenico Acerenzát, 1:51:09.0-es idővel ért célba.