Rendőrségi akció volt a Semmelweis Egyetemen5Fénykép© economx.hu

Rendőrségi akció volt a Semmelweis Egyetemen

, 7 hír, 0 oldalnézet

Szerdán nagy erőkkel vonult ki a Semmelweis Egyetem belső központi épületéhez a Készenléti Rendőrség. A Portfolio megkeresésére az ORFK Kommunikációs Szolgálata megerősítette magát a kivonulás tényét, jelezték, folyamatban lévő büntetőeljárással függ össze a cselekmény. Az egyetem a lap hivatalos megkeresésére annyit írt, hogy kérdéseinkkel forduljanak a hatóságokhoz.

Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter az esemény előtt pár órával azt írta a Facebookon, hogy „a Tisztítótűz művelet az egészségügyben is folyamatos lesz".

„Ez nem kampány, hanem világos kormányzati elv: a tisztességes egészségügyi dolgozókat megvédjük, a visszaéléseket pedig feltárjuk és felszámoljuk.”