4Fénykép© nepszava.huTörvényességi felhívással él Sára Botond, újra kell tervezni Budapest költségvetését
Ahogyan tavaly, idén is kénytelenek vagyunk törvényességi felhívással élni a fővárosi költségvetéssel kapcsolatban, mert a 2026-os büdzsé is jogszabályellenes – közölte Sára Botond, Budapest Főváros főispánja kedden a közösségi oldalán.
„Abból, hogy az Alkotmánybíróság megállapította, hogy a szolidaritási hozzájárulásra vonatkozó jogszabályok nem alaptörvényellenesek, egy dolog következik, hogy a fővárosi költségvetés rendelete az, ami jogszabályellenes. Jogszabályellenes, mert közgazdaságilag nem megalapozott. Száz milliárd forintos bevétellel terveznek, ami nem fog realizálódni” – mondta.
Olyan perek kimenetelétől teszik függővé ezeknek a pénzeknek a beérkezését, ami nagy valószínűséggel nem fog megtörténni, és amelyben a főváros nem lesz pernyertes. Ez pénzügyileg instabillá teszi a város működését és veszélyezteti a közszolgáltatásoknak az ellátását. Budapesttel, a nemzet fővárosával nem lehet hazardírozni és a budapestiek mindennapi életével nem lehet játszani