Tusk megköszönte Magyarnak, hogy visszaadta a reményt a V4-eknek3Fénykép© infostart.hu

Tusk megköszönte Magyarnak, hogy visszaadta a reményt a V4-eknek

, 5 hír, 0 oldalnézet

Közös nyilatkozatban hirdették meg a visegrádi együttműködés újraindítását a V4-ek kormányfői a keddi gödöllői csúcstalálkozó után.

Az MTI-hez eljuttatott dokumentum szerint Csehország, Lengyelország, Szlovákia és Magyarország „visszatértek a gyökerekhez”, és megállapodtak abban, hogy a történelmi jelentőségű országcsoport keretében minden eddiginél szorosabban dolgoznak együtt.

A Gödöllői Királyi Kastélyban tartott találkozón Magyar Péter magyar, Donald Tusk lengyel, Andrej Babis cseh és Robert Fico szlovák miniszterelnök vett részt. A csúcsot Magyar Péter hívta össze, és ez volt a június 30-ig tartó magyar V4-elnökség záróeseménye is.