3Fénykép© infostart.huTusk megköszönte Magyarnak, hogy visszaadta a reményt a V4-eknek
, 5 hír, 0 oldalnézet
Közös nyilatkozatban hirdették meg a visegrádi együttműködés újraindítását a V4-ek kormányfői a keddi gödöllői csúcstalálkozó után.
Az MTI-hez eljuttatott dokumentum szerint Csehország, Lengyelország, Szlovákia és Magyarország „visszatértek a gyökerekhez”, és megállapodtak abban, hogy a történelmi jelentőségű országcsoport keretében minden eddiginél szorosabban dolgoznak együtt.
A Gödöllői Királyi Kastélyban tartott találkozón Magyar Péter magyar, Donald Tusk lengyel, Andrej Babis cseh és Robert Fico szlovák miniszterelnök vett részt. A csúcsot Magyar Péter hívta össze, és ez volt a június 30-ig tartó magyar V4-elnökség záróeseménye is.