
Új budapesti hidak és teljes HÉV-felújítás - bejelentéseket tett Lázár János
Új budapesti hidakról, valamint a teljes HÉV-infrastruktúra felújításáról beszélt Lázár János építési és közlekedési miniszter egy közösségi oldalára feltöltött videóban - szúrta ki a Portfolio.hu.
A tárcavezető szerint a jelenlegi az a kormány, amely minden választási ciklusban épít legalább egy hidat a Dunán és a Tiszán is. Előbbire példa volt a kalocsai és most a mohácsi, de Budapesten jönnie kell még egy gyalogos-kerékpáros hídnak és még egynek, ami azt is jelenti, hogy "a dél-pesti, illetve Csepelt érintő hídstruktúrát is mindenképpen fel kell újítani".
A HÉV-ről azt mondta, a Magyarországon lévő 100 darab HÉV-szerelvény mindegyike elérte a 60 éves életkort, bármelyik budapesti vonalon is közlekedik, ennek kapcsán bejelentette, minden HÉV-vonal teljes infrastruktúráját felújítják, és