2Fénykép© portfolio.huÚjra bíróság előtt a dunai tragédia – fordulat a Hableány ügyében
Csütörtökön ismét megtelt a tárgyalóterem a Pesti Központi Kerületi Bíróságon, ahol új elsőfokú eljárás kezdődött a 2019-es dunai hajóbaleset ügyében. A döntés nem véletlen, ugyanis a Fővárosi Ítélőtábla szerint a korábbi bíró elfogultsága miatt nem maradhatott érvényben az első ítélet, így az egész pert meg kellett ismételni – írta az MTI.
Az új eljárást vezető bíró már az elején világossá tette, hogy a korábbi tárgyalás során olyan bírói megnyilvánulások hangzottak el, amelyek sértették a pártatlanság alapelvét. Ez pedig jogilag azt jelenti, hogy az addigi ítéletet egyszerűen kidobták és minden kezdődik elölről.
A tragédia 2019. május 29-én történt, amikor a Viking Sigyn szállodahajó a Margit híd közelében nekiütközött a Hableány sétahajónak. A kisebb hajó pillanatok alatt elsüllyedt, fedélzetén főként dél-koreai turistákkal. A 35 utas közül mindössze hetet sikerült kimenteni, a többiek nem élték túl a katasztrófát. Az ügy hatalmas nemzetközi visszhangot kapott és azóta is a magyar igazságszolgáltatás egyik legnagyobb figyelemmel kísért pere.