Valter Attila megint elesett, meglepetés a Giro ötödik szakaszán - videó3Fénykép© hirado.hu

Valter Attila megint elesett, meglepetés a Giro ötödik szakaszán - videó

, 5 hír, 0 oldalnézet

A 28 esztendős Thomas a Genova és Lucca közötti 178 kilométeres etapon szökevénycsoport tagjaként sprintben verte meg a dán Michael Valgrent és az olasz Andrea Pietrobont. A francia szakaszgyőztes pályakerékpárban négyszeres világbajnok, háromhetes körversenyen viszont most aratta pályafutása első szakaszsikerét.

A kétszeres Tour de France-győztes Pogacar, valamint összetettbeli nagy riválisai egyformán 11 másodperces hátránnyal zárták az etapot, így a szlovén sztár megőrizte a rózsaszín trikót, előnye 46 másodperc a második Geraint Thomasszal, és 47 a harmadik Daniel Martínezzel szemben.

Valter Attila valamivel kevesebb mint 26 kilométerrel a cél előtt viszonylag nagyot bukott, a televíziós közvetítésben látottak alapján meg is sérülhetett, de végül cserekerékpárral folytatta a viadalt és a 165. helyen ért célba. Összetettben a 61. helyre csúszott vissza, hátránya csaknem tizennyolc perc Tadej Pogacarral szemben – jegyezte meg az MTI.