4Fénykép1Videó© portfolio.huWáberer György bevallotta, 100 millió forinttal támogatta a Tisza Pártot
Magyar Péter Facebook-bejegyzésében reagált arra, hogy Wáberer György egy interjúban azt állította: másfél éve támogatja a Tiszát, összesen több mint 100 millió forinttal. Magyar szerint ez nem felel meg a valóságnak: ellenőrzésük alapján az üzletember a választások előtt mindössze öt nappal utalt át öt részletben, összesen 100 millió forintot, korábban azonban nem nyújtott támogatást.
A Tisza vezetője hangsúlyozta, hogy a párt finanszírozása „törvényesen és transzparensen zajlott és zajlik”, és büszkék arra, hogy több tízezer támogató járult hozzá működésükhöz kis összegű adományokkal.
A leendő miniszterelnök azt is jelezte, hogy a jövőben minden olyan támogatást visszaküldenek, amelyhez jogilag vagy erkölcsileg kifogásolható elvárás társulna, illetve ha a támogató „valamilyen előnyre akar szert tenni”. Emellett vállalta, hogy a törvényes határidőn belül elszámolnak minden támogatással, és nyilvánosságra hozzák az 500 ezer forint feletti adományozók nevét.

