Kettős győzelemmel jutott be a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe6Fénykép© hirado.hu

, 8 hír, oldalnézet

A párharc első mérkőzését, egy héttel ezelőtt 29-27-re nyerték meg a győriek. Az ETO 15. alkalommal jutott elődöntőbe a BL-ben, a négyes döntőre június 3-4-én kerül sor a budapesti MVM Dome-ban. Az ötszörös BL-győztes győriek keretéből Veronica Kristiansen és Silje Solberg, a dánoktól pedig Althea Reinhardt, Mie Höjlund és Mia Rej hiányzott.

A hazaiak két percen belül 3-0-ra elléptek, és a különbség nagyjából állandósult a folytatásban. Még 12 perc sem telt el, amikor Ana Gros már ötödször talált be, és csapattársai is rendkívül összeszedetten, szinte hiba nélkül kézilabdáztak.

Az Odense vezetőedzője, Ulrik Kirkely – aki nyártól éppen az ETO-t irányítja majd – a találkozó harmadánál, 15-10-es hátrányban időt kért, de a hazaiaknál Gros mellett Schatzl Nadine és Estelle Nze Minko is remekelt, így már a szünet előtt eldőlt a párharc (21-14).