Szegedi győzelmével négy év után újra bajnok a Veszprém férfi kézilabdacsapata4Fénykép© hirado.hu

Szegedi győzelmével négy év után újra bajnok a Veszprém férfi kézilabdacsapata

, 5 hír, 0 oldalnézet

A Veszprém négy év után ismét bajnok lett a férfi kézilabda NB I-ben, mivel péntek este 31-27-re győzött a Szeged otthonában a döntő harmadik mérkőzésén. A finálé első és második meccsén hazai siker született: egy héttel ezelőtt a Szeged 31-25-re, hétfőn a Veszprém 34-27-re nyert. Így A párharc végeredménye: 2-1, a Veszprém javára.

A hazai élvonalban a 2016/17-es szezon óta mindig az a csapat nyeri a döntőt, amelyik pályahátrányban van, és ez a sorozat most sem szakadt meg. A bakonyiak 27. alkalommal lettek aranyérmesek, és 2019 után bizonyultak ismét a szezon legjobbjának. A két csapat 191. egymás elleni mérkőzésén 54 szegedi siker és 7 döntetlen mellett ez volt a 130. veszprémi győzelem.

lövések/gólok: 42/27, illetve 43/31; gólok hétméteresből: 4/4, illetve 4/3;  kiállítások: 0, illetve 8 perc