Elzárnák a Hatvanpusztára vezető utat, Mészáros Lőrinc lánya kérelmet nyújtott be4Fénykép© 168.hu

Elzárnák a Hatvanpusztára vezető utat, Mészáros Lőrinc lánya kérelmet nyújtott be

, 5 hír, 0 oldalnézet

Elzárná a forgalom elől Mészáros Lőrinc lánya a hatvanpusztai birtok közelében lévő magánutat – derült ki a Fejér Megyei Kormányhivatal végzéséből, melyet a Telex szúrt ki. A nyilvános dokumentumban olvasható, hogy a Mészáros Beatrix által 2025. szeptember 17-én benyújtott kérelem után eljárást indítanak a tulajdonában lévő út lezárásáról.

A kérvényt augusztus 13-án keltezték, pár nappal Hadházy Ákos tüntetése után, melyet rendhagyó módón nem a Ferenciek terére, hanem a hatvanpusztai birtokra szervezett. Az Index tudósításából kiderül, hogy a helyszínen a tüntetők antilopokra lettek figyelmesek, melyet Hadházy szerint illegálisan tartanak ott, hogy vadászhassanak rájuk. Ekkor arról számolt be, hogy 60 állat tartózkodik a birtokon.

Múlt hét szombaton szintén szervezett a független országgyűlési képviselő demonstrációt a területre, „Hatvanpuszta Szafari” néven. A képviselő szerint már nemcsak zebrák és antilopok, hanem jávorszarvasok is feltűntek a területen.