Már közel 70 településen lépett életbe vízkorlátozás2Fénykép© nepszava.hu

Már közel 70 településen lépett életbe vízkorlátozás

, 4 hír, 0 oldalnézet

Elsőfokú vízkorlátozást vezettek be Zalaegerszegen a rendkívüli hőség és az aszály miatt. A döntésről Balaicz Zoltán polgármester számolt be közösségi oldalán szerdán.

A tájékoztatás szerint a Zalavíz Zrt. adatai alapján az idei nyáron a vízfogyasztás még a tavalyi, szintén nehéz időszakhoz képest is jelentősen magasabb. A vízellátás biztonságának fenntartása érdekében már 69 zalai településen vezettek be különböző korlátozó intézkedéseket – számolt be róla az MTI.

A kánikula miatt a Zalavíz Zrt., valamint a városi intézmények és cégek együttműködésével ingyenes vízosztást szerveznek a Dísz téren a következő napokban.