Szabó Bencét őrnagyként vették vissza hivatásos szolgálati viszonyba5Fénykép© nepszava.hu

Szabó Bencét őrnagyként vették vissza hivatásos szolgálati viszonyba

, 5 hír, 0 oldalnézet

„Szolgálatra jelentkezem” – írta ki Instagram-oldalára Szabó Bence, akit a megosztott fotó tanúsága szerint rendőr őrnagyként vettek vissza hivatásos szolgálati viszonyba. Ez olvasható egy lapon, ami egy rendőrségi dossziéban van, illetve egy vállap is látható a képen.

A TiszaTiszaTisza Párt Facebook-oldalán már a múlt héten jelezték, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) korábbi munkatársa visszaszerel a rendőrséghez. A volt nyomozószázados azért indította el a visszatérési folyamatát, mert elmondása szerint ismét hivatásosként szeretné szolgálni Magyarországot. A rendőrséghez a volt százados tehát már nem tisztként, hanem főtisztként – őrnagyként – tért vissza.

Pósfai Gábor belügyminiszter korábban lehetővé tette, hogy a pályát elhagyó rendvédelmi dolgozók újra szolgálatba állhassanak, megszüntetve az előző kormány korlátozásait.