4Fénykép© portfolio.huTörök Gábor gyorsan helyretette Sulyok Tamás mondatait
Sulyok Tamás hosszú interjút adott az Indexnek. Török Gábor politikai elemző szerint komoly felismerés a köztársasági elnök részéről, hogy nincs némaságra ítélve, hanem lehetősége van elmondani az álláspontját, érveket hozni, az emberekhez és a politikusokhoz is szólni.
Hozzátette, beszélgetésből szerinte az is kiderült, Sulyok Tamás továbbra sem érti azt, hogy a köztársasági elnöki pozíció nem csupán közjogi, de politikai tartalommal is bír, hiszen a következőket nyilatkozta: „Egy kormánynak vannak céljai, egy pártpolitikának vannak célkitűzései, az államfő az alkotmányos feladatait végzi, és a létével fejezi ki a nemzet egységét. Itt nincsenek politikai célok. Az államfőnek nincs és a magyar alkotmány szerint nem is lehet politikai programja.”
Török Gábor Facebook-posztjában más válaszokat is kiemelt az interjúból, például azt, amiben Sulyok László arról beszélt, hogy a választási kampány különösen olyan időszak, amikor a köztársasági elnöknek egyáltalán nem vagy csak nagyon szélsőséges esetben kell megszólalnia, majd egyik elődjét, Sólyom László idézve kifejtette, hogy „az ideális államfő a «mozdulatlan köztársasági elnök», aki csak nagyon fontos ügyekben vagy nagy válságok idején szólal meg”.
