Holló döntős 400 méter vegyesen, Szabó továbbjutott 50 méter pillangón4Fénykép© nemzetisport.hu

Holló döntős 400 méter vegyesen, Szabó továbbjutott 50 méter pillangón

, 9 hír, 0 oldalnézet

Női 100 méter pillangón a kilencedik vb-jén induló Jakabos Zsuzsanna állt rajtkőre, a győriek 34 esztendős úszója 1:01.51 másodperccel a 30. helyen végzett. A futam után elmondta, ritkán indul ebben a számban, most is csak azért ugrott medencébe, hogy egy kicsit „megérezze” a világbajnokság hangulatát.

Férfi 50 méter pillangón Szabó Szebasztián, a szám 2021-es Európa-bajnoka 23.27 másodperces idővel magabiztosan, négyes holtversenyben a kilencedik idővel bejutott az elődöntőbe, amelyet magyar idő szerint 13.23-tól rendeznek.

Női 400 méter gyorson Késely Ajna és Fábián Bettina az utolsó, bombaerős futamba került, többek mellet a 7-szeres olimpiai és 19-szeres világbajnok amerikai Katie Ledeckyvel együtt úsztak. Késely ugyan délelőtt igencsak jónak mondható, 4:07.08 perces időt úszott, de ez sem volt elég a nyolcfős döntőbe kerüléshez, kilencedikként zárt. A 19 esztendős Fábián – aki a nyíltvízi csapattal ezüstérmet nyert – 4:12.83 perccel a 23. helyen végzett.