Jakabos Zsuzsanna bravúrosan szerepelt 400 méter vegyesen a rövidpályás úszó-Eb-n34Fénykép© nemzetisport.hu

, 41 hír, 0 oldalnézet

A délelőtti előfutamok során az Eb első versenyszámában, női 400 méter vegyesen rögtön három magyar szerepelt. Elsőként a 15 esztendős Jackl Vivien ugrott vízbe, ő tavaly nyáron éppen ebben a medencében nyert junior Európa-bajnoki bronzérmet. A fiatal magyar versenyző egyéni legjobbját (4:40.03 perc) megközelítve, 4:41.12-vel futamában a hatodik lett, összesítésben pedig a tizedik helyen zárt.

„Nagyon jó érzés volt újra ebben a medencében úszni, annak pedig külön örülök, hogy így délelőtt meg tudtam közelíteni a legjobbamat” - nyilatkozta az MTI-nek Jackl.

A második előfutamban kapott helyet a női mezőny korelnöke, a 34 esztendős Jakabos Zsuzsanna, aki már 2005-ben, Triesztben is indult a rövid pályás Eb-n. A győriek kiválósága 4:36.52 perces idővel a hatodik helyen bejutott az esti döntőbe, míg Késely Ajna 4:42.64 perccel (14.) melegített a 800 méter gyorsra.