Tévesen zárták ki a magyar öttusa váltót az Eb-n© 24.hu

Tévesen zárták ki a magyar öttusa váltót az Eb-n

, 4 hír, 0 oldalnézet

Bronzérmet nyert a Málits István, Bereczki Richárd és a Barta Luca, Réti Kamilla összeállítású váltó az angliai Bath-ban zajló öttusa Európa-bajnokságon, írja az MTI.

A magyar férfi kettős jól kezdett, vívásban 24 győzelmet aratott és 16 vereséget szenvedett, ezzel minimális különbséggel második lett, majd úszásban a nyolcadik eredményt érte el, így két szám után harmadik volt.

A lovaglás során viszont négy akadályveréssel visszacsúsztak a magyarok, ebben a számban hetedikek lettek, így a kombinált versenynek is – amelyben mindegyik váltótag 2×800 méter futott és két sorozatot lőtt – hetedikként vághattak neki. Ebben előbb Bereczki a negyedik helyre jött fel, majd Málits az utolsó körben, még a hajrá előtt elfutott orosz ellenfelétől.